LUDNICA NA MONŽUIKU: PSŽ se OSVETIO Barseloni!
FK PSŽ, Foto: Icon Sport / ddp USA / Profimedia

sjajan meč

Francuski klub se plasirao u polufinale Lige šampiona

Objavljeno: 21:45h

PSŽ je savladao Barselonu 4:1 u okviru revanš meča četvrtfinala Lige šampiona.

Samo što je počeo meč, Barselona je nastavila bajku koju je začela u Parizu, a strelac u 12. minutu meča je bio Rafinja.

Brazilac koji je postigao dva gola na Parku prinčeva, načeo je Francuze na domaćem terenu na sjajno proigravanje Jamala.

Do kraja poluvremena, bilo je turbulentno na obe strane.

Kao što je Rafinja pogađao u obe utakmice za Barselonu, tako je i Dembele odgovorio na oba susreta.

Ofanzivac Parižana je ponovo rastužio navijače bivšeg kluba i vratio goste 40.minutu u život, jer su zaostajali samo gol u ukupnom skoru.

U drugom delu igru, vrlo brzo je pao novi gol na meču.

Pari Sen Žermen je režirao preokret i neutralisao zaostatak sa domaćeg terena.

Strelac je Vitinja koji je uputio neodbranjiv šut sa ruba kaznenog prostora.

Vrlo brzo, Francuzi dolaze do još jednog pogotka.

Kanselo je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru i poklonio Embapeu priliku koju napadač Parižana ne odbija.

Kilijan je bez mnogo muka relizovao penal i u 61.minutu za 3:1 i zadao jako težak zadatak Barseloni do kraja meča.

U 89.minutu PSŽ definitivno overava pobedu.

Sevnula je kontra Parižana koji su umeli da kazne spušten gard Barselone i preko Embapea dođu do 4:1.

Podsetimo, 2017. je Barselona savladala PSŽ 6:1, a sada su se Parižani na sjajan način osvetili Kataloncima.

PSŽ će se u polufinalu Lige šampiona sastati sa Borusijom Dortmund.